Strony

Wyrok WSA wraz z uzasadnieniem

kbjesq via Flickr

Zgodnie z obietnicą publikuję treść wyroku WSA w sprawie mojej skargi na bezczynność MPK S.A. w Krakowie: jeden wielki skan lub osobne strony: strona 1, strona 2, strona 3, strona 4, strona 5, strona 6, strona 7, strona 8, strona 9, strona 10, strona 11.

Z mojego punktu widzenia kluczowa jest następująca ocena sądu:

Nie ulega wątpliwości, że wnioskowana do udostępnienia w celu ponownego wykorzystania informacja [...] będąca w istocie informacją o sposobie zorganizowania i funkcjonowania publicznej komunikacji miejskiej w Krakowie ma charakter informacji publicznej w rozumieniu art. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej.

O ile wiem, nie było dotąd orzecznictwa dotyczącego kwestii, czy rozkłady jazdy komunikacji zbiorowej są informacją publiczną. Teraz wiemy już, że w ocenie krakowskiego WSA kwestia ta nie ulega wątpliwości. To bardzo cenna wiedza, warto podać dla potomności sygnaturę akt: II SAB/KR 105/12.

Dwuminutową relację z rozprawy wyemitowała krakowska telewizja (tutaj nagranie wideo), o sprawie wspomniano też w serwisach Wykop, Spider’s Web, Pejcz, ProSeed, Android.com.pl i innych. W następnym odcinku dowiemy się, jak MPK Kraków zrealizuje wyrok sądu.

Comments are closed.


  • Kanał RSS
  • Blip
  • Twitter
  • Facebook
Social Slider