Strony

Rok z Transportoidem

Transportoid obchodzi dziś pierwsze urodziny. Co udało się osiągnąć w tym czasie? Całkiem sporo.

  1. Transportoid stał się najpopularniejszym w Polsce mobilnym rozkładem jazdy, według Android Marketu liczba pobrań to obecnie prawie 30 tys. zaś aktywnych instalacji – przeszło 18 tys.
  2. Transportoid jest jednym z najwyżej ocenianych programów w Android Markecie, obecnie znajduje się w szóstej dziesiątce najlepszych aplikacji (wg rankingu AppBrain)
  3. Transportoid obsługuje największą liczbę miast i aglomeracji spośród wszystkich mobilnych rozkładów jazdy w kraju. Trzy czwarte rozkładów jest aktualizowanych automatycznie w ciągu doby od publikacji nowego rozkładu na stronach przewoźnikow.
  4. Transportoid wygrał plebiscyt czytelników portalu PDAClub na najlepszy polski program dla Androida, był też numerem jeden w androidowej kategorii Podróże
  5. Na cele charytatywne (Kampania Wodna PAH) przekazałem w ciągu roku 20% uzyskanych przychodów czyli 1342 złote.

Przyznacie chyba, że to całkiem niezły wynik jak na program pisany hobbystycznie po kilka wieczorów na tydzień? Do pełni szczęścia brakuje tylko lepszych wyników finansowych, w styczniu liczba sprzedanych abonamentów wynosiła 2% liczby nowych pobrań aplikacji. Czyli skromnie.

W nadchodzącym czasie planuję realizację dwóch głównych zadań. Pierwszym z nich będzie szeroko rozumiane geokodowanie, czyli wyszukiwanie połączeń z wykorzystaniem wiedzy o położeniu użytkownika. Ten temat będzie się składał z kilku mniejszych części – planuję dodać opcje wyszukiwania połączeń „stąd” (z pobliskich przystanków), wskazywanie celu połączenia na  mapie, wpisywanie adresu pocztowego itp. Chcę tworzyć te funkcje w sposób niezależny od siebie, by zamiast jednego dużego wydania móc wypuścić na rynek szereg edycji z mniejszymi zmianami.

Drugą opcją, o którą często pytają użytkownicy, jest możliwość zapisu i odtworzenia konfiguracji programu. W ostatnich miesiącach Transportoid wzbogacił się m.in. o grupy przystanków i ulubione połączenia – coraz więcej czasu potrzeba więc, by swoje ustawienia przenieść na nowy telefon. Postaram się, aby proces ten stał się szybszy i ławiejszy.

W dalszej perspektywie można spodziewać się przeróbki mechanizmu wyszukiwania połączeń, by dało się zdefiniować godzinę o której chcemy dotrzeć do celu; chcę też usunąć kilka irytujących uproszczeń ograniczających obecną wersję. Aha, ponieważ większość głosujących w tej ankiecie zażyczyła sobie rozszerzenia mechanizmu widżetów, zacznę od nich a potem przejdę do nowych funkcji.

PS: ja życzę Transportoidowi, aby jego popularność rosła w takim samym tempie jak do tej pory a satysfakcja użytkowników nie malała. Czego Wy mu życzycie?

Comments are closed.


  • Kanał RSS
  • Blip
  • Twitter
  • Facebook
Social Slider