Strony

Dokładne współrzędne dla Szczecina

Dzięki uprzejmości Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, Transportoid dysponuje od dziś współrzędnymi słupków przystankowych o takiej samej precyzji jak Google Transit. Dziękujemy!

To drugi przypadek, w którym przewoźnik (lub miasto) aktywnie pomaga w opracowaniu dokładnych danych geograficznych programu. Kilka tygodni temu za podobną prośbę pozytywnie zareagował Wrocław, który od tamtego czasu publikuje aktualne informacje o współrzędnych słupków na swoich stronach internetowych.

Oczywiście nie zawsze się udaje, Warszawa i Zielona Góra odmówiły udostępnienia danych, wiele innych miast nie odpowiedziało, mniejsi przewoźnicy czasem zaś przyznają, że nie posiadają w swoich zasobach danych geograficznych. Aby funkcje geolokalizacji były użyteczne w każdym mieście, wraz z programem Scheduler Poland dla iPhone’a umożliwiamy edycję map z przystankami na stronie http://kakaki.pl/mapa. Już wkrótce za dodanie znaczącej części brakujących przystanków można będzie otrzymać darmowy abonament na Transportoida!

Comments are closed.


  • Kanał RSS
  • Blip
  • Twitter
  • Facebook
Social Slider