Od ostatniej notki upłynął miesiąc, cisza na łączach nie oznacza jednak braku akcji. Połowę tego czasu spędziłem na urlopie, drugą połowę poświęciłem na kodowanie. Stan spraw ma się następująco:
- Wyszukiwanie połączeń z dwiema przesiadkami jest już w zasięgu lotu nieobciążonej jaskółki europejskiej. Ostatnia poważna trudność polegała na przystosowaniu Transportoida do pracy z dwiema wersjami formatu danych, co oznaczało mozolne wydzielanie interfejsów, porządkowanie warstw abstrakcji i przepisanie tych wszystkich małych kawałków, w których kiedyś zdarzyło się pójść na skróty. Robota żmudna i niewdzięczna, ale nieunikniona.
- Pierwsza beta zostanie tradycyjnie przekazana betatesterom rekrutującym się spośród abonentów – oni pierwsi będą mogli przetestować nowości i zasugerować zmiany.
- Druga beta będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych, jej celem będzie głównie weryfikacja stabilności aplikacji.
- Nie wszędzie nowe wyszukiwanie zadziała od razu – zaczniemy od kilku większych miast, w których sieć połączeń wymaga dwukrotnych przesiadek.
Sprawie dostępu do danych rozkładowych MPK Kraków poświęcam możliwie mało czasu, oto nowiny:
- WSA rozpatrzy moją skargę na MPK Kraków 18 września 2012 o godzinie 8:30. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, będę na rozprawie obecny osobiście.
- Urząd Miasta Krakowa jest tak samo nieżyczliwy jak MPK Kraków i tak samo nie umie odmówić dostępu informacji publicznej. Z mojego punktu widzenia trwa więc w bezczynności i na pewno nie przejdę wobec tego obojętnie. Skarga będzie później, teraz skupiam się na dokończeniu nowych algorytmów wyszukiwania.
- Przedstawicieli Urzędu Miasta Wrocławia poprosiłem e-mailem o dane rozkładowe dokładniejsze, niż te w formacie XML dostępne do pobrania ze strony www.wroclaw.pl. Dostęp do nich otrzymałem… godzinę później. Urzędnikom mojego miasta bardzo dziękuję, krakowskim proponuję refleksję nad swoją postawą.